Ukázka výcviku psů pro děti ze školky

   Ve středu 15.6. jsem v areálu poprvé uspořádala půldenní akci a to ukázku výcviku psů pro děti z Lesního klubu Svatojánek ( základy poslušnosti, obrany a agility).

IMG_20220615_111556

   S belgickým ovčákem malinois Aykem Bari Slovakia jsme dětem předvedli cviky poslušnosti ze sportovní kynologie IGP a základy obrany. Papillon Ragnar Regina Canina ( Cipísek ) zase cviky poslušnosti + různé kousky jako válení sudů, podávání pac a agility. Probrali jsme i jak se zachovat, když děti potkají cizího psa bez majitele a jak přistupovat k pejskovi, kterého si chtějí pohladit.

   Potom si děti vyzkoušely proběhnout “ agility parkur “ a přidali jsme jim k tomu i čistě lidské cviky jako chůze po chůdách a skákání v pytli. Za zdolání všech překážek pak na všechny čekala malinká odměna v podobě dřevěné medaile.

   Děti si v areálu pohrály, mohly si hodit hračku Cipískovi, který miluje se s nimi honit a zvládli jsme společně i oběd a odpolední odpočinek. Byl to báječný den, moc děkuji všem, kteří mi pomohli dát všechno dohromady, dětem a hlavně tetám ze Svatojánku. Doufám, že si to všichni zúčastnění užili aspoň tak, jako já a už se moc těším na příště.

   Více foto na facebooku Psí fitko

Novinky