Nabízím

VÝCVIK

aport

  •  nabízím 5ti denní intenzivní kurz základní poslušnosti. Na kurzu se zabývám opravdu jen základním minimem – jak s pejskem komunikovat a jak to udělat aby s námi spolupracovat chtěl, jak zvládat základní cviky jako je přivolání, odložení, aport, nesbírání potravy ze země, chůze u nohy sportovní vs praktická na ulici,…. Kurz je určen všem těm, kteří si pořídili pejska a potřebují společně zvládat každodenní situace. Nejedná se o přípravu na zkoušky, ani individuální řešení nežádoucího chování.
  • kurz bývá zahájen při naplnění 3 a více účastníků, aby zároveň mohla proběhnout i socializace. Zájemci mohou zaslat do mailu: lenka@psifitko.cz své nacionále a pokud se sejde potřebný počet pro otevření kurzu, naplánuji další a budu zasílat informační mail.

 

 

 

 

Terapie pohybového aparátu

DSC_5464

je terapie pro psy všech ras a velikostí. Jde o rovnání kosterního aparátu do správné = přirozené polohy, uvolňování svalů a fascií. V případě potřeby i za pomoci baňkování.

Vhodné:

  • preventivně, aby k pohybovým problémům vůbec nedocházelo. Případný posun kostí a kloubů nemusí být na psovi na pohled poznat, ale pokud se nenavrátí do původní polohy, tak způsobí chybnou funkci svalu, pohybové problémy a bolesti a v konečné fázi artrózu – často i celoživotní kulhání nebo ochrnutí.
  • u psích sportovců, kteří bývají extrémně zatíženi (končetiny, krční páteř,..), nebo po úrazech spojených s výkonem – nárazy do překážek, střety s figurantem atd.
  • u psů, kteří mají pohybové problémy v důsledku úrazu nebo nehody
  • pomáhá i u onemocnění jako je DKK a DLK a úlevu může přinést i u artrózy

Při Dornově metodě se často používá také baňkování a to v případě, pokud je zjištěný propad obratle.

Terapii v případě potřeby prokládám i jinými metodami – Bowenovou technikou, Reiki, Canine Touchem, SHIATSU..

 

     V poslední době se stále častěji setkávám s tím, že i velmi mladí psi, se kterými majitel provozuje některý z mnoha psích sportů, začínají mít pohybové potíže. A nejen že tyto potíže předčasně ukončují sportovní kariéru, někdy i ve věku 3 – 4 let, ale hlavně pejsek už nadosmrti má problémy s pohybem, bolesti, kulhá a často dochází i k ochrnutí.

     Proto začínám čím dál víc spolupracovat se závodníky a reprezentanty, šířím mezi nimi informace a zkušenosti a učím je věnovat zvýšenou pozornost péči o „psího sportovce“ preventivně. V současné době je to jedna z hlavních náplní a poslání Psího fitka..