Nabízím

VÝCVIK

 

aport   5ti denní intenzivní kurz základní poslušnosti

   Na kurzu se zabývám opravdu jen základním minimem – jak s pejskem komunikovat a jak to udělat aby s námi spolupracovat chtěl, jak zvládat základní cviky jako je přivolání, odložení, přinášení věcí, nesbírání potravy ze země, chůze u nohy sportovní vs praktická na ulici,…. Jednoduše jak z něj vychovat pohodového společníka pro život. Kurz je určen všem těm, kteří si pořídili pejska a potřebují společně zvládat každodenní situace. Nejedná se o přípravu na zkoušky, ani individuální řešení nežádoucího chování. Na konci každé lekci proběhne socializace = pejsci jsou puštěni na volno v uzavřeném areálu cvičáku a učí se, jak se správně chovat k ostatním pejskům.

Kurz probíhá zpravidla ve všední den večer od 17 hodin ( mimo zimní měsíce ), nebo v sobotu dopoledne od 10 hodin a jednotlivé lekce trvají cca 90 – 120 minut.

Do kurzu se mohou přihlásit všichni psi bez rozdílu věku, plemene, stupně vycvičenosti,.. Jedinou podmínkou je dokončené základní povinné očkování ( bývá zpravidla ve věku 3 měsíců )

Pokud máte zájem o zařazení do kurzu, zašlete do e-mailu: lenka@psifitko.cz své kontaktní údaje  / jméno a příjmení psovoda, telefonní číslo, kontaktní e-mailovou adresu, plemeno psa ( případně uvést, že se jedná o křížence ) jméno a věk psa /   Budu Vás vést v adresáři a jakmile bude nový kurz vypsán, budu Vás písemně kontaktovat.

 

 

       Psí školka 

Školka pro štěňata všech plemen od 3 do 6 měsíců ( po základním povinném očkování)
 Určená pro ty, kteří se se svým štěňátkem prozatím nedostali (nebo z nějakého důvodu ještě nechtěli nastoupit ) do základního kurzu poslušnosti.
 
Náplň:
  • komunikace se štěňátkem + základní povely (přivolání) hravou formou
  • socializace v bezpečí oploceného areálu
  • jednotlivé nenavazující lekce po cca 45 minutách vždy během víkendu, přesné datum a čas upřesním do e-mailu podle naplnění lekce
  • lekce bude vypsána při účasti 3 a více štěňátek
  • po „školce“ je možné pokračovat do základního intenzivního kurzu poslušnosti, který vypisuji cca každé dva měsíce. V zimním období v sobotu dopoledne, v letním období přidávám i některý den v týdnu odpoledne. Účast ve „školce“ ale není podmínkou pro přijetí do základnho kurzu.
S sebou: obojek, jednoduché vodítko ( ne flexi ), pamlsky, hračku na provázku, misku s vodou a očkovací průkaz.
 
V případě zájmu posílejte přihlášky ( jméno, příjmení, telefonní kontakt, plemeno a věk pejska ) na e-mail: lenka@psifitko.cz a do předmětu uveďte “školka“.
 
 
 

   pokračovací lekce pro mé absolventy

   Po absolvování základního kurzu nabízím jednotlivé pokračovací lekce pro ty, kteří chtějí cviky zopakovat, posunout se dál a naučit se něco nového, procvičit překážky, chystají se na zkoušky,… Anebo se jen setkat s přáteli z kurzu, předat si zkušenosti, načerpat nové informace a na závěr nechat pejsky volně vyběhat v bezpečí oploceného cvičáku.
 

 

 

Terapie pohybového aparátu

DSC_5464

je terapie pro psy všech ras a velikostí. Jde o rovnání kosterního aparátu do správné = přirozené polohy, uvolňování svalů a fascií. V případě potřeby i za pomoci baňkování.

Vhodné:

  • preventivně, aby k pohybovým problémům vůbec nedocházelo. Případný posun kostí a kloubů nemusí být na psovi na pohled poznat, ale pokud se nenavrátí do původní polohy, tak způsobí chybnou funkci svalu, pohybové problémy a bolesti a v konečné fázi artrózu – často i celoživotní kulhání nebo ochrnutí.
  • u psích sportovců, kteří bývají extrémně zatíženi (končetiny, krční páteř,..), nebo po úrazech spojených s výkonem – nárazy do překážek, střety s figurantem atd.
  • u psů, kteří mají pohybové problémy v důsledku úrazu nebo nehody
  • pomáhá i u onemocnění jako je DKK a DLK a úlevu může přinést i u artrózy

Při Dornově metodě se často používá také baňkování a to v případě, pokud je zjištěný propad obratle.

Terapii v případě potřeby prokládám i jinými metodami – Bowenovou technikou, Reiki, Canine Touchem, SHIATSU..