Nabízím

VÝCVIK

aport

  •   5ti denní intenzivní kurz základní poslušnosti

Na kurzu se zabývám opravdu jen základním minimem – jak s pejskem komunikovat a jak to udělat aby s námi spolupracovat chtěl, jak zvládat základní cviky jako je přivolání, odložení, přinášení věcí, nesbírání potravy ze země, chůze u nohy sportovní vs praktická na ulici,…. Jednoduše jak z něj vychovat pohodového společníka pro život. Kurz je určen všem těm, kteří si pořídili pejska a potřebují společně zvládat každodenní situace. Nejedná se o přípravu na zkoušky, ani individuální řešení nežádoucího chování. Na konci každé lekci proběhne socializace = pejsci jsou puštěni na volno v uzavřeném areálu cvičáku a učí se, jak se správně chovat k ostatním pejskům.

Kurz probíhá zpravidla ve středu večer od 17 hodin ( mimo zimní měsíce ), nebo v sobotu dopoledne od 10 hodin a jednotlivé lekce trvají cca 90 – 120 minut.

Do kurzu se mohou přihlásit všichni psi bez rozdílu věku, plemene, stupně vycvičenosti,.. Jedinou podmínkou je dokončené základní povinné očkování ( bývá zpravidla ve věku 3 měsíců )

Pokud máte zájem o zařazení do kurzu, zašlete do e-mailu: lenka@psifitko.cz své kontaktní údaje  / jméno a příjmení psovoda, telefonní číslo, kontaktní e-mailovou adresu, plemeno psa ( případně uvést, že se jedná o křížence ) jméno a věk psa /   Budu Vás vést v adresáři a jakmile bude nový kurz vypsán, budu Vás písemně kontaktovat.

 

  • pokračovací lekce pro mé absolventy

Po absolvování základního kurzu nabízím jednotlivé pokračovací lekce pro ty, kteří chtějí cviky zopakovat, posunout se dál a naučit se něco nového, procvičit překážky, chystají se na zkoušky,… Anebo se jen setkat s přáteli z kurzu, předat si zkušenosti, načerpat nové informace a na závěr nechat pejsky volně vyběhat v bezpečí oploceného cvičáku.

 

 

 

Terapie pohybového aparátu

DSC_5464

je terapie pro psy všech ras a velikostí. Jde o rovnání kosterního aparátu do správné = přirozené polohy, uvolňování svalů a fascií. V případě potřeby i za pomoci baňkování.

Vhodné:

  • preventivně, aby k pohybovým problémům vůbec nedocházelo. Případný posun kostí a kloubů nemusí být na psovi na pohled poznat, ale pokud se nenavrátí do původní polohy, tak způsobí chybnou funkci svalu, pohybové problémy a bolesti a v konečné fázi artrózu – často i celoživotní kulhání nebo ochrnutí.
  • u psích sportovců, kteří bývají extrémně zatíženi (končetiny, krční páteř,..), nebo po úrazech spojených s výkonem – nárazy do překážek, střety s figurantem atd.
  • u psů, kteří mají pohybové problémy v důsledku úrazu nebo nehody
  • pomáhá i u onemocnění jako je DKK a DLK a úlevu může přinést i u artrózy

Při Dornově metodě se často používá také baňkování a to v případě, pokud je zjištěný propad obratle.

Terapii v případě potřeby prokládám i jinými metodami – Bowenovou technikou, Reiki, Canine Touchem, SHIATSU..

 

     V poslední době se stále častěji setkávám s tím, že i velmi mladí psi, se kterými majitel provozuje některý z mnoha psích sportů, začínají mít pohybové potíže. A nejen že tyto potíže předčasně ukončují sportovní kariéru, někdy i ve věku 3 – 4 let, ale hlavně pejsek už nadosmrti má problémy s pohybem, bolesti, kulhá a často dochází i k ochrnutí.

     Proto začínám čím dál víc spolupracovat se závodníky a reprezentanty, šířím mezi nimi informace a zkušenosti a učím je věnovat zvýšenou pozornost péči o „psího sportovce“ preventivně. V současné době je to jedna z hlavních náplní a poslání Psího fitka..