Ostatní terapie

Dornova metoda je, podle mého názoru, základ v práci s tělem. Dokud zůstává kostra křivá a posunutá, tak žádná další forma terapie nemůže mít trvalý úspěšný efekt. Kostra je základna těla, nese na sobě svaly, šlachy, fascie, vnitřní orgány,.. Takže dokud je kostra posunutá nebo pokřivená, tak můžeme měkké tkáně masírovat a rovnat jak chceme, ale nikdy je nemůžeme dát do pořádku úplně.

Ale někdy nelze Dornovu metodu použít, nebo se musí pracovat opravdu jen velmi jemně, protože jsou v těle bloky, které kosti do správné polohy jednoduše „nepustí“. Proto je dobré umět pracovat i s jinými formami terapií, které jemně ovlivňují svaly a fascie a zároveň porozumět proudění energie.

Já si vybrala REIKI jako jednoduchou a účinnou formu práce s prouděním energie v těle, Bowenovu techniku (pro psy je pojmenována Canine Touch), která jemným tlakem na určité body v těle a „přebrnkáváním“ svalů uvolňuje napětí ve svalech a spouští očistný proces – vysílá na místo bílé krvinky, které jsou součástí imunitního systému a čistí tělo od toxinů, v krvi se nachází více endorfinů a uvolňují se energetické bloky.

Ještě jemnější formou rovnání kostry je japonská tlaková masáž SHIATSU

Novinky
 • Kurzy podzim 2023

  Právě dobíhají podzimní intenzivní kurzy základní poslušnosti a letošní úplně poslední kurz je plánovaný cca od poloviny listopadu - a… ... 

  22.10.2023

 • Kurzy jaro 2023

  Nově vypsané intenzivní kurzy základní poslušnosti, na kterých je ještě několik volných míst:  od středy 19.4. od 17 hodin od… ... 

  12.4.2023

 • Seminář příprava na výstavu

  V neděli 14.5. od 15 hodin proběhne v areálu Psí fitko ve Znojmě seminář zaměřený na přípravu na výstavu. Seminář… ... 

  4.4.2023

 • Agility ve Znojmě

  Od dubna začínáme opět s tréninkem agility a to:  sobota 15.4. od 16 hodin Trénink povede Valerie Samlíková: • má… ... 

  2.4.2023

 • Psí školka

  NOVĚ NABÍZÍM   Školka pro štěňata všech plemen od 3 do 6 měsíců ( po základním povinném očkování)   Náplň:… ... 

  16.1.2023