Ostatní terapie

Dornova metoda je, podle mého názoru, základ v práci s tělem. Dokud zůstává kostra křivá a posunutá, tak žádná další forma terapie nemůže mít trvalý úspěšný efekt. Kostra je základna těla, nese na sobě svaly, šlachy, fascie, vnitřní orgány,.. Takže dokud je kostra posunutá nebo pokřivená, tak můžeme měkké tkáně masírovat a rovnat jak chceme, ale nikdy je nemůžeme dát do pořádku úplně.

Ale někdy nelze Dornovu metodu použít, nebo se musí pracovat opravdu jen velmi jemně, protože jsou v těle bloky, které kosti do správné polohy jednoduše „nepustí“. Proto je dobré umět pracovat i s jinými formami terapií, které jemně ovlivňují svaly a fascie a zároveň porozumět proudění energie.

Já si vybrala REIKI jako jednoduchou a účinnou formu práce s prouděním energie v těle, Bowenovu techniku (pro psy je pojmenována Canine Touch), která jemným tlakem na určité body v těle a „přebrnkáváním“ svalů uvolňuje napětí ve svalech a spouští očistný proces – vysílá na místo bílé krvinky, které jsou součástí imunitního systému a čistí tělo od toxinů, v krvi se nachází více endorfinů a uvolňují se energetické bloky.

Ještě jemnější formou rovnání kostry je japonská tlaková masáž SHIATSU

Novinky
 • Agility

     V sobotu 26.11.2022 od 14 hodin pořádáme v areálu Psí fitko první trénink agility ve Znojmě.    Trénink povede… ... 

  13.11.2022

 • Seminář stopy a poslušnost

     V sobotu 5.11.2022 proběhl v areálu Psí fitko celodenní seminář zaměřený na stopy a poslušnost.      Seminář jsem zahájila… ... 

  12.11.2022

 • Poslední kurz v r. 2022

  Poslední letošní kurz základní poslušnosti je naplánovaný od 19.11. do 17.12.2022 a je už zcela naplněn. Další kurz plánuji cca… ... 

  30.10.2022

 • Seminář stopy + poslušnost je naplněn

  Moc děkuji za váš zájem, těším se na setkání a další seminář naplánuji někdy na jaro 2023. ... 

  17.10.2022

 • Seminář stopa + poslušnost

  Zvu všechny zájemce o výcvik na seminář zaměřený na stopy a poslušnost. Seminář je určen pro všechny, co už s… ... 

  16.10.2022