Ostatní terapie

Dornova metoda je, podle mého názoru, základ v práci s tělem. Dokud zůstává kostra křivá a posunutá, tak žádná další forma terapie nemůže mít trvalý úspěšný efekt. Kostra je základna těla, nese na sobě svaly, šlachy, fascie, vnitřní orgány,.. Takže dokud je kostra posunutá nebo pokřivená, tak můžeme měkké tkáně masírovat a rovnat jak chceme, ale nikdy je nemůžeme dát do pořádku úplně.

Ale někdy nelze Dornovu metodu použít, nebo se musí pracovat opravdu jen velmi jemně, protože jsou v těle bloky, které kosti do správné polohy jednoduše „nepustí“. Proto je dobré umět pracovat i s jinými formami terapií, které jemně ovlivňují svaly a fascie a zároveň porozumět proudění energie.

Já si vybrala REIKI jako jednoduchou a účinnou formu práce s prouděním energie v těle, Bowenovu techniku (pro psy je pojmenována Canine Touch), která jemným tlakem na určité body v těle a „přebrnkáváním“ svalů uvolňuje napětí ve svalech a spouští očistný proces – vysílá na místo bílé krvinky, které jsou součástí imunitního systému a čistí tělo od toxinů, v krvi se nachází více endorfinů a uvolňují se energetické bloky.

Ještě jemnější formou rovnání kostry je japonská tlaková masáž SHIATSU

Novinky
 • Terapie pejsků ve Zlíně

  Začatkem prosince 2018 jsem byla pozvaná na cvičák ZKO  Zlín Mladcová, abych zájemcům z řad jejich členů a kurzistů doporučila… ... 

  13.12.2018

 • Zkouška IPO 1

     V sobotu 10.11.2018 jsem po více jak 2 letech "oprášila" svého belgického ovčáka Ayouška ( Ayko Bari-Slovakia ) a… ... 

  27.11.2018

 • Rehabilitace a zvyšování kondice

     Konečně jsem si splnila sen a pořídila jsem do Psího fitka běžecký pás.   Pás je určený především pro… ... 

  22.9.2018

 • Výcvikář v KK Dobšice

  Na jaře roku 2018 se parta kamarádů rozhodla založit v okolí Znojma nové kynologické cvičiště - Kynologický klub Dobšice Oslovili mě,… ... 

  27.8.2018

 • Naše nové nosítko

  Na konci roku 2016 se mi narodila dcera, proto jsou terapie omezené pouze po domluvě a jen ve Znojmě. Abych… ... 

  22.10.2017